Our range of products include ceramic fiber gasket, caf non asbestos cut gaskets, steel corrugated gaskets, non asbestos gasket, manufacturer of caf asbestos gaskets in india and round cut gasket.
₹ 29 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Diameter | 5 cm |
| Color | Off White |
| Material | Fiber |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging | Box |
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Thickness (in mm) | 5 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Asbestos |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Material | Steel |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Usage | Industrial |
| Size | 8 mm |
| Thickness | 4 mm |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Non Asbestos |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 0.5 mm |
| Packaging Type | Box |
| Color | Green |
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 0.25 mm |
| Material | Asbestos |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Multicolor |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Shape | Round |
| Design | AS PER DRG |
| Tolerance | AS PER CUSTOMER REQUIREMENT AND DRG |
| Packaging Type | BOX |
Minimum order quantity: 10 Piece
Pyarelal Saiyed (Partner)
Hind Engineering
Makarpura, 93/A/7, Gidc
Vadodara - 391410, Gujarat, India