Offering you a complete choice of products which include spiral wound gasket manufacturer, manufacturer of spiral wound gaskets, gasket sheet, rubber sheet, synthetic rubber sheet and paper gaskets.
₹ 74 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Size | Spiral |
| Shape | Circular |
| Thickness | 5mm |
| Color | Yellow |
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Size | 6 mm |
| Shape | Round |
| Thickness | 2 mm |
| Color | Green |
| Usage | Industrial |
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Material | Asbestos |
| Thickness | 5 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Rectangular |
| Size | 2000 mm |
| Color | Green |
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Material | Natural Rubber |
| Thickness | 4 mm |
| You Supply In | Roll |
| Color | Black |
| Shape | Square |
| Usage | Industrial |
₹ 116 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3mm |
| Color | Black |
| You Supply In | Roll |
| Material | Natural Rubber |
| Usage | Industrial |
| Product Type | Rubber Sheet |
₹ 6 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 0.15 mm |
| Brand | Hind Engineering |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Usage | Industrial |
| Color | Yellow |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 0.5 mm |
| Material | MS |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver and Green |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Material | Asbestos |
| Color | Green |
| Shape | Round |
Pyarelal Saiyed (Partner)
Hind Engineering
Makarpura, 93/A/7, Gidc
Vadodara - 391410, Gujarat, India