Manufacturer of a wide range of products which include non asbestos sheet, manufacturer of pure graphite glan packing, asbestos and non asbestos gasket and non asbestos jointing gasket sheet.
₹ 1710 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.25 mm |
| Sheet Length | 1.5 meter |
| Tensile Strength | 8 Mpa |
| Material | Non-Metallic |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Usage/Application | Residential |
₹ 1800 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Material | Pure Graphite Glan Packing |
| Packagning Type | Box |
| Shape | Round |
₹ 166 / Piece Get Latest Price
| Material | Asbestos |
| Shape | Round |
| Thickness | 0.5 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Color | Green |
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.25 mm |
| Material | Asbestos |
| Color | Green |
| Shape | Round |
| Product Type | Gasket Sheet |
| Brand | Hind Engineering |
Pyarelal Saiyed (Partner)
Hind Engineering
Makarpura, 93/A/7, Gidc
Vadodara - 391410, Gujarat, India