Leading Manufacturer of rubber o ring gaskets, ptfe o ring, fep o ring, viton rubber o ring and industrial rubber o ring from Vadodara.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 10 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Packet |
| Shape | Ring Gasket |
| Color | Black |
| Thickness | 3 mm |
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Inner diameter | 1 mm |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Material | PTFE |
| Product Type | O Ring |
| Usage | Industrial |
₹ 112 / Piece Get Latest Price
| Material | FEP |
| Usage/Application | Industrial |
| Inner Diameter (ID) | 25 mm |
| Shape | Round |
| Color | Multicolor |
| Packaging Type | Box |
₹ 560 / Piece Get Latest Price
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Rubber |
| Product Type | O Ring |
| Thickness | 2 mm |
| Size | 6 mm |
₹ 36 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Silicon |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 2 mm |
Pyarelal Saiyed (Partner)
Hind Engineering
Makarpura, 93/A/7, Gidc
Vadodara - 391410, Gujarat, India