Pioneers in the industry, we offer nitrile rubber sheet, natural rubber sheet, silicone rubber sheets and rubber roll from India.
₹ 116 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Color | Black |
| Shape | Square |
| Material | Nitrile Rubber |
| Usage | Industrial |
| Product Type | Rubber Sheet |
₹ 90 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Color | Black |
| Material | Natural Rubber |
| Usage | Industrial |
| Product Type | Rubber Sheet |
| Packagning Type | Roll |
₹ 550 / Kg Get Latest Price
| Color | Red |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Silicon |
| Packagning Type | Roll |
| Thickness | 2 mm |
| Size | 10 mm |
₹ 116 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 6 mm |
| Shape | Round |
| Roll Size | 1x10 Meter |
| Color | Black |
| Material | Rubber |
| Roller Diameter | 0-50 mm |
Pyarelal Saiyed (Partner)
Hind Engineering
Makarpura, 93/A/7, Gidc
Vadodara - 391410, Gujarat, India