Prominent & Leading Manufacturer from Vadodara, we offer laminated gaskets, ptfe envelope gasket manufacture in ankleshwar, ptfe envelope gasket manufacturer, industrial gaskets and ptfe envelope ring gasket.
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Thickness (in mm) | 2 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Natural |
| Shape | Round |
| Packagning Type | Box |
| Surface Finish | Polished |
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Shape | Round |
| Material | PTFE |
| Color | White |
| Usage | Industrial |
| Product Type | Envelope Gasket |
₹ 67 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Shape | Round |
| Material | Ptfe |
| Color | White |
| Product Type | Gasket |
| Usage | Industrial |
₹ 33 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Color | Yellow |
| Shape | Round |
| Design | Plain |
| Product Type | Industrial Gaskets |
| Thickness | 0.5 mm |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finish | Polished |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Shape | Round |
| Material | PTFE |
| Inner Diameter | 100 |
| Outer Diameter | 150 |
| Temperature | 200 |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 15 Piece
Pyarelal Saiyed (Partner)
Hind Engineering
Makarpura, 93/A/7, Gidc
Vadodara - 391410, Gujarat, India