Our product range includes a wide range of wool felt washer, flat round washer and neoprene rubber washer.
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 10 mm |
| Inner Diameter | 6 mm |
₹ 14 / Kg Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Inner Diameter | 12 mm |
| Outer Diameter | 28 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Usage | Industrial |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 19 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 2 mm |
| Thickness | 0.5 mm |
| Outer Diameter | 5 mm |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Material | Rubber |
Pyarelal Saiyed (Partner)
Hind Engineering
Makarpura, 93/A/7, Gidc
Vadodara - 391410, Gujarat, India